logo MDK

XII Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej

wyniki

Piątkowe przesłuchania za nami. Wzięło w nich udział 44 wykonawców z Ostrowi Mazowieckiej, Komorowa, Jasienicy, Andrzejewa, Nagoszewa, Dud i Małkini. Rozpiętość repertuaru była, jak zwykle, bardzo szeroka. Znalazły się w nim zarówno piosenki z filmów przedwojennych jak i z produkcji, które premierę miały w tym roku, zarówno standardy znane z poprzednich edycji festiwalu, jak i propozycje, które pojawiły się na przesłuchaniach po raz pierwszy i dopiero mają szansę stać się festiwalowymi standardami.

Jury w składzie: Hania Stach, Kasia Garłukiewicz i Agnieszka Żemek-Pawczyńska, podczas obrad po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, ustaliło następujący werdykt:

  w kategorii klas I – III szkoły podstawowej:
 • I miejsce - Karolina Dawid, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, za piosenkę „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości” z filmu „Podróże Pana Kleksa”
 • II miejsce - Antonina Kubat, Zespół Szkół Publiczych nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę „Do ciebie, mamo” z filmu „Bellisima”
 • III miejsce - Krystian Barszcz, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, za piosenkę „Zakazany owoc” z filmu „Mów mi Rockefeller”
  w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej:
 • I miejsce - Iga Kołodziejczyk, Zespół Szkół Publiczych nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę „Pożegnanie z bajką” z filmu „Akademia Pana Kleksa”
 • II miejsce - Wiktoria Sot, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, „Sercem patrz” z filmu „Smacznego, Telewizorku”
 • II miejsce - Krystian Krasiński, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasienicy, „Umówiłem sięz nią na dziewiątą” z filmu „Piętro wyżej”
 • III miejsce - Kinga Białkowska, Zespół Szkół Publicznych w Komorowie, „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości” z filmu „Podróże Pana Kleksa”
 • wyróżnienie - Paulina Pieniążek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, „Syberiada” z filmu „Syberiada Polska”
  w kategorii klas gimnazjalnych:
 • I miejsce - Amelia Andryszczyk, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, „Zakochani” z filmu „Zakochani”
 • II miejsce - Joanna Białkowska, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, „Tak bym chciała kochać już” z filmu „Mewy (Fragmenty życiorysu)”
 • III miejsce - nie przyznano,
 • wyróżnienie - Oliwia Bauer, Zespół Szkół Publiczych nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej „Syberiada” z filmu „Syberiada Polska”,
 • wyróżnienie - Patrycja Mioduszewska, Publiczne Gimnazjum w Jasienicy, „Porady na zdrady (Dreszcze)” z filmu „Porady na zdrady”,
  w kategorii klas ponadgimnazjalnych:
 • jury nie przyznało nagród.

Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na Koncert galowy XII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej, który odbędzie się w poniedziałek, 29 maja, o godz. 18.00 w kinie Ostrovia. Podczas koncertu wystąpią najlepsi wykonawcy z każdej kategorii wiekowej, laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Dom Kultury i oczywiście zaśpiewa Gwiazda festiwalu Hania Stach. Bilety w cenie 6 zł. dostępne są w kasie kina.

Poznajcie Jury tegorocznego festiwalu.

Hania Stach, fot. Justyna Lenart

Przewodniczącą jury i gwiazdą Koncertu galowego będzie wokalistka i trenerka wokalna Hania Stach absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Anny Serafińskiej. Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów II edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobywając pierwsze miejsce w programie Szansa na Sukces, w którego finale zaśpiewała „Dotyk” w duecie z Edytą Górniak. Współpracowała z czołówką polskiej sceny muzycznej m.in. z Natalią Kukulską, Wojtkiem Pilichowskim, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Piasecznym. Ma na swoim koncie dwa albumy. Występowała i zdobywała laury na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu oraz Top Trendy. Zajęła również drugie miejsce podczas eliminacji do Finału Krajowego Eurowizji 2007 r. wykonując piosenką „Regroup”. Jej głosem mówi i śpiewa Gabriella w polskiej wersji językowej wszystkich części przeboju wytwórni Disney'a „High School Musical”. Ścieżka dźwiękowa z filmów uzyskała status platynowej płyty i osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 100 tys. egzemplarzy. W 2013 roku Hania Stach wraz z Jackiem Piskorzem stworzyła projekt „Whitney Houston symfonicznie”/ „W hołdzie Whitney Houston”, w którym z powodzeniem wykonuje największe przeboje Whitney Houston. Hani na scenie towarzyszy orkiestra symfoniczna. Hania Stach od ponad 10 lat funkcjonuje na rynku muzycznym, współpracując na stałe z takimi muzykami jak: Wiktor Tatarek (gitary), Mikołaj Majkusiak (klawisze), Tomek Zieliński (bas), Przemek Kuczyński (perkusja). Ostatnim nagraniem Hani jest singiel „Na nowo”, który piosenkarka nagrała wspólnie z raperem Jackiem MEZO Mejerem. Teledysk do tej piosenki miał swoją premierę w kwietniu 2014 r. Obecnie artystka gra koncerty oraz pracuje nad nowymi nagraniami.


W składzie jury tegorocznego festiwalu zasiądzie również Kasia Garłukiewicz, bardzo utalentowana, wszechstronna wokalistka. Absolwentka Studium Estradowego im. Anny German w Białymstoku. Uczestniczka I edycji The Voice of Poland, solistka zespołu deMorela, z którym wzięła udział w programie "Śpiewaj i walcz" docierając do finału.
Współpracowała z wieloma artystami z przeróżnych kręgów i gatunków muzycznych od jazzu - Kamil Skorupski, przez bluesa - Kasa Chorych, hip hop - Lukasyno do electro - System & Berry Cake. Wraz z Krzysztofem Szubzdą tworzy również projekt muzyczno kabaretowy pod nazwą Artykoncepcja.

Kasia Garłukiewicz


Agnieszka Żemek-Pawczyńska, fot. Iwo Świątkowski

W stu procentach żeńskiego jury dopełni Agnieszka Żemek-Pawczyńska, którą pamiętacie na pewno z ubiegłego roku. Agnieszka to instruktor wokalny i pedagog na co dzień pracujący z dziećmi i mlodzieżą w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomzy. Wokalistka, autorka płyt dla dzieci „Grzes i Agniesia”. Wokalnie realuzująca się w formacjach muzycznych: Żemek & Sekmistrz, Mezzoforte, Skiela Kapela. Uczestniczka Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Stypendystka marszałka województwa podlaskiego.


podajemy kolejność prezentacji

Przesłuchania konkursowe XII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej zbliżają się wielkimi krokami. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń i możemy podać Wam kolejność prezentacji. Zapoznajcie się z nią i w razie uwag prosimy o kontakt mailowy na adres muzyka@mdkostrowmaz.pl. Czekamy na Was w piątek.


Do pobrania:
przesłuchania konkursowe,
piątek, 19 maja 2017 r., godz. 10.00, sala kina Ostrovia

19 maja 2017 roku odbędą się przesłuchania konkursowe XII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej.

Festiwal co roku przyciąga wielu młodych wokalistów i ich opiekunów z terenu naszego powiatu. Wykonawcy mogą czerpać z bogatego repertuaru piosenek ze ścieżek dźwiękowych polskich filmów i seriali od okresu międzywojennego aż po najnowsze produkcje goszczące obecnie na ekranach kin i telewizorów. Mogą również skonfrontować swoje umiejętności z innymi wokalistami oraz wymienić doświadczenia.

Drugim czynnikem, który zdecydowanie przyciąga, zarówno wykonawców, jak i publiczność festiwalową, są artyści występujący w Koncercie galowym festiwalu, którzy są jednocześnie przewodniczącymi komisji jurorskiej. Do tej pory na festiwalowej estradzie wystąpili, m. in. Jurek Filar, Wiesław Tupaczewski, Agatha, Wojciech Dmochowski, a w roku ubiegłym Michał Rudaś. Oprócz nich w jury zawsze zasiadają kompetentni wokaliści, instruktorzy i muzycy.

Zgłoszenia do tegorocznego festiwalu można składać do 12 maja osobiście, pocztą na adres MDK lub mailowo na adres muzyka@mdkostrowmaz.pl. W tytule należy wpisać „XII Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej”. Regulamin festiwalu oraz wzór karty zgłoszenia zamieszczamy poniżej.

Koncert galowy XII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy uczestników oraz publiczność, odbędzie się w poniedziałek, 29 maja, o godz. 18.00 również w sali kina Ostrovia.


Do pobrania:
Logo